This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирская область
Online Translate

Интернет реклама УБС
Статистика сайта
Відвідувачі за останні 24 години


За словником С. Ожегова музей — це установа, яка займається зібранням, вивченням, зберіганням і експонуванням предметів-пам’яток історії, матеріальної і духовної культури, а також освітянської та популістської діяльності. В цих культурних, наукових закладах ретельно зберігається пам’ять про людей, тварин, про речі і події.

Наприклад, в німецькому місті Вальєроде створений музей пташиних кліток, художнього скла — у Львові, метеликів — в Інституті ботаніки м. Києва, пожежної техніки — теж в столиці нашої держави, українського козацтва — в Одесі, музей хліба — на Дніпропетровщині. Створюється музей підводників в Херсоні … В Червоненській ЗОШ І-ІІІ ст. уже понад 20 років існує історико-краєзнавчий музей, який в 2004 році Міністерством освіти України визнаний зразковим. Він був заснований з ініціативи О. В. Сторожука — колишнього директора цього навчального закладу при сприянні вчителів історії Г. І. Сабодаш, М. Г. Протас, А. М. Пишняк, В. С. Бачинського. Вони провели титанічну пошукову роботу, зібрали велику кількість експонатів, налагодили зв’язки з воїнами-визволителями селища, уточнили списки полеглих в боях за Червоне. Завдяки цій роботі встановили, що наймолодшим солдатом, який героїчно загинув в боях за наше селище, був Григорій Аркадійович М’якушев, якому 29 грудня 1943-го виповнилося 19, а 30-го його скосила ворожа куля. Матеріали музею використовували учні, котрі брали участь в конкурсі «Що я знаю про Перемогу», оголошеному районною радою ветеранів. Діти із задоволенням вивчають історію свого краю, цікавляться життям тих, хто в свій час творив її. Отож подібні матеріали можна знайти саме в музеї, де ознайомлять з надбанням духовних скарбниць, проведуть цікаві екскурсії юні екскурсоводи Анатолій Лабунець, Юлія Панова, Марина Богайчук. В цьому році учні брали участь в обласному конкурсі «Шляхами війни”, використавши місцевий матеріал про ветеранів Великої Вітчизняної війни Дубровського П. Г. та Коваля Л. П. Про музей можна говорити багато, але найголовніше — він діє, поповнюється експонатами, його відвідують школярі, жителі селища, гості, які проявляють неабиякий інтерес до історії селища, цікавляться кожною дрібничкою. Керує роботою музею високовідповідальна, творча, ініціативна вчителька історії місцевої школи Турська Ю. В. Разом із своїми учнями вона доклала немало зусиль, щоб серед експонатів були матеріали про історію підприємств Червоного, археологічні знахідки, предмети старовини. Особливої уваги заслуговує стенд, де зібрані фотоматеріали про колишніх учнів школи, які стали відомили науковцями, політичними й громадськими діячами, артистами. У Книзі відгуків багато теплих слів адресовано юним історикам і краєзнавцям, які працюють під девізом: «Хто не знає свого минулого, той не вартий щасливого майбутнього”. А музей живе, юні екскурсоводи зустрічають гостей хлібом-сіллю, запрошують дзвоником до школи і до музею. Хочеться побажати щасливого майбутнього всім дітям та плідної роботи шкільному музею.

Леоніда Дюсенбаєва,
с. Червоне
Новини Андрушівщини


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
website 9 из 10 на основе 59 оценок. 34 пользовательских отзывов.

Warning: Parameter 1 to transposh_plugin::process_page() expected to be a reference, value given in /profiles/a/an/and/andysan/andrushevka.pp.ua/wp-includes/functions.php on line 4344