This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирская область
Online Translate

Интернет реклама УБС
Статистика сайта
Відвідувачі за останні 24 години


10 січня у фойє будівлі Верховної Ради України було розгорнуто унікальну експозицію традиційного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва Житомирщини «На рушниках — Полісся рідне моє!».
Серед експонатів колекції — сучасні та автентичні, характерні для Житомирського Полісся, вишиті рушники, предмети одягу, а також різьбярські вироби та художній іконопис. У презентації виставки взяли участь голова Верховної Ради України Володимир Михайлович Литвин, народний депутат від Житомирщини Микола Миколайович Рудченко, а також депутати України Яворівський В. О., Кармазін Ю. А., Жебрівський П. І., Кендзьор Я. М., журналісти. Виставку відкрив голова Житомирської обласної ради Йосип Антонович Запаловський: — Сьогодні у будівлі під куполом головного законотворчого органу нашої держави ми демонструємо особливі таланти майстрів Житомирщини і загалом духовні надбання краю. Адже тут у вигляді найкращих експонатів — вишитих полотен, інших художніх витворів представлено неповторну душу та працелюбність полісян, — сказав голова обласної ради. Він подякував голові Верховної Ради України В. М. Литвину за сприяння в організації експозиції і висловив сподівання, що такі творчі зустрічі стануть традиційними. Оглянувши виставку, голова парламенту не приховував задоволення: «Український рушник — це совість долі, це наше українське єство, це те, що живить і підкріплює наш дух. А якщо ми вміємо шанувати свої традиції та звичаї, значить, ми живемо». І додав, що кожна область України може гідно продемонструвати свої духовні рукотворні надбання, але рушники житомирського Полісся — особливі. А потім було фото на згадку. На виставці були представлені: п’ятиметровий рушник-оберіг району з деревом роду та назвою кожного населеного пункту району, який вишивали майстрині Шпаківська Н. В. з Андрушівки, Петренко Р. І. з Малої П’ятигірки, Яблонська О. О. з Лісівки, Чорнобиль О. С. з Гарапівки, Моргалюк Р. М. з Крилівки; п’ятнадцятиметровий рушник з найстарішими зразками традиційної вишивки нашого району; рушник з Любимівки, якому близько 200 років, з Яропович — вишитий у 1908 році, а також старовинні рушники з Малої П’ятигірки, Зарубинець, Старої Котельні. Справжніми шедеврами народної творчості є рушники, вишиті народною майстринею Шпаківською Н. В.. На знак поваги Голові Верховної Ради України Володимиру Михайловичу Литвину андрушівчанами був подарований вишитий поліський рушник та різдвяний дідух. А голова парламенту вручив іменний годинник Білецькій Г. І., начальнику відділу культури і туризму Андрушівської райдержадміністрації. Учасників презентації виставки різдвяними колядками та новорічними щедрівками привітав самодіяльний колектив Андрушівського районного будинку культури. Основою експозиції була колекція рушників, виготовлених у ювілейний рік відзначення Незалежності нашої держави. Це 30 вишитих полотен від кожного міста та району. Ідея їх виготовлення належить обласній жіночій раді (керівник Тамара Миколаївна Олійник). Ця виставка не раз експонувалася на Житомирщині. За сприяння Голови Верховної Ради України В. М. Литвина колекцію в Києві презентували вперше.

Тетяна ЗАЄЦЬ,
головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
website 9 из 10 на основе 78 оценок. 37 пользовательских отзывов.

Warning: Parameter 1 to transposh_plugin::process_page() expected to be a reference, value given in /profiles/a/an/and/andysan/andrushevka.pp.ua/wp-includes/functions.php on line 4344