This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирская область
Online Translate

Интернет реклама УБС
Статистика сайта
Відвідувачі за останні 24 години


Це невелике село в Житомирській області має досить давню історію, хоча зараз воно є, на жаль, досконалим глушиною.

Стара Котельня знаходиться недалеко від Андрушівки, і заїхати сюди по дорозі цілком можна.

У всякому разі, жаліти вам навряд чи доведеться, оскільки види тут досить гарні, і є архітектурна пам’ятка — костел святого Антонія Падуанського.

До речі, якщо зараз Стара Котельня знаходиться в Андрушівському районі, то раніше все було навпаки — Андрушівка була селом, приписаним до містечка Котельниці.

Ось такі фортелі, буває, викидає історія.

Стара Котельня може вважатися одним з найстаріших міст України. Згадки про це село з населенням трохи більше тисячі чоловік зустрічаються в літописах ще з середини 12-го століття.

У ті часи тут знаходилося давньоруське городище, яке називалося те Котельниця, то Котельня. Зараз від цього поселення залишилося п’ять курганів, фортець ж, на жаль, не збереглося.

Швидше за все, вони були знищені ще до навали монгольського війська, а потім просто не були відбудовані. За часів Хмельницького містечко теж існував, а в кінці дев’ятнадцятого століття Котельня не просто існувала, а процвітала.

У той час там жило значно більше людей, ніж зараз — більше трьох тисяч чоловік, при цьому в містечку працювали два заводика і три млини, була і школа.

До нас у котельних дожили тільки два храми з шести релігійних будівель, які функціонували століття тому.

Православна церква 19-го століття, взагалі, досить скромна, а от костел Антонія Падуанського, зведений у стилі бароко в кінці 18-го століття, вражає. Він знаходиться на території старовинного городища, і від цього костелу відкриваються чудові краєвиди на околиці.

Сам храм виглядає зараз не дуже презентабельно, але він функціонує, і поступово реставрується.

Від цегляної огорожі з воротами, на жаль, залишилося зовсім небагато, але дзвіниця, типова для костелів, збереглася. Храм був зведений на гроші Антонія Прушинського, від якого залишилися і інші пам’ятки архітектури, наприклад, палац в Новій Чорторий. Раніше тут був католицький центр усієї округи, зараз же католиків в Житомирській області зовсім небагато, і прихід явно не дуже багатий.

Порадували діти, які ходять в костел — виховані, чемні, акуратно одягнені. Немає пафосу, який постійно можна побачити в місцях, де водяться гроші. Священик, якого ми зустріли, приїхав на «Жигулях» не першої свіжості, а не на іномарці останньої моделі.


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
website 10 из 10 на основе 70 оценок. 36 пользовательских отзывов.

Warning: Parameter 1 to transposh_plugin::process_page() expected to be a reference, value given in /profiles/a/an/and/andysan/andrushevka.pp.ua/wp-includes/functions.php on line 4344