This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирская область
Online Translate

Интернет реклама УБС
Статистика сайта
Відвідувачі за останні 24 години


Про те, що в розвитку тваринницької галузі району намітилися позитивні тенденції, свідчать декілька чинників. Основним із них є хоч і поступове, але нарощування поголів’я великої рогатої худоби, якого нині в сільгосппідприємствах різних форм власності є 4200 голів, з них 2 тисячі корів.
Щодо кількості молочного стада, то на перше місце виходить ТОВ «Аларіт Трейд» с. Івниця, де утримують 559 корів, на другій позиції СТОВ «Старокотельнянське» — 405, далі йдуть СТОВ «Хлібороб» с. Степок — 275 та СТОВ «Добробут» с. Волиця — 220, СФГ «Шателюк» с. Волосів — 100. Звісно, цифри не астрономічні, а зростатимуть вони тоді, коли сільгоспвиробник працюватиме на прибуток і держава піде йому назустріч. Хоч перші кроки вона вже, робить — Кабмін спрямовує з Держбюджету понад 2 млрд. грн. на підтримку тваринницької галузі. В поточному році буде замінено механізм виплати дотацій за здане на переробку молоко і м’ясо. А поки, наприклад, в ТОВ «Аларіт Трейд» господарюють, розраховуючи тільки на власні сили і кошти. Там нині утримують 1400 голів ВРХ. У веденні цієї галузі у них відчувається і розмах, і нове дихання. В господарство завезли високопродуктивне племінне молочне стадо, яке утримується безприв’язно. Приміщення для утримання худоби споруджують сучасні. На таких фермах передбачено місце для годівлі тварин, їх відпочинку, окремий цех для доїння. А кого не здивує, як доглядають тут телят. В сніг і мороз їх відразу після народження «поселяють» кожне в окремий будиночок, ряди яких споруджені в дворі ферми. Біля кожного є невеличка обора. Молоко їм доярки дають із соски 20 днів, а потім — із відра, згодовують ще й комбікорм — ціле зерно ячменю, овесу, кукурудзи. Тут, на так званій випійці, телята знаходяться до 60 днів — поки не з’їдають 1 кг такого харчу. Потім їх переводять на відгодівлю: окремо теличок і окремо бичків, бо раціони годівлі їх різні. Нині в ТОВ «Аларіт Трейд» до 30 теляток знаходиться на свіжому повітрі, на випійці, а 300 тварин — на відгодівлі. Доглядають їх дві тваринниці. Планують тут розширювати господарство, як прокоментував керуючий А. В. Дідківський. Мають зводити нові приміщення для утримання тварин, тобто і в майбутньому в них домінуватиме тваринницька галузь. Що стосується кормової бази, то мають деякі проблеми, як і з робочою силою. Хоч і зарплату, як підтвердили тваринники, видають вчасно і непогану — до 3 тис. грн., а працювати нікому, бо старіє село. Для ведення масштабнішого господарства малувато в ТОВ «Аларіт Трейд» і землі — поки що в їх розпорядженні всього 1117 га. А це, звісно, породжує проблему з кормами, бо зерно ще можна десь придбати, а от із сіном, соковитими кормами — сутужно. Але тут з оптимізмом дивляться в завтрашній день, вважають, що невирішених проблем не буває, бо дорогу долає лише той, хто іде вперед.

Валентина Василюк


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
website 8 из 10 на основе 91 оценок. 35 пользовательских отзывов.

Warning: Parameter 1 to transposh_plugin::process_page() expected to be a reference, value given in /profiles/a/an/and/andysan/andrushevka.pp.ua/wp-includes/functions.php on line 4344