This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Žitomirskaâ régió
Online fordítás

Internetes reklám UBU
Az oldal statisztika
Az utolsó látogatók 24 óra


Федір Федорович ТерещенкоЦе старовинне селище. Про нього людська пам’ять зберігає багато цікавих легенд. Зокрема і про назву населеного пункту. Найбільш правдоподібна легенда, на мою думку така:

«На території Червоного колись відбувалися великі ярмарки раз в місяць, а також базари (2 рази в місяць). А продаваличервоні тканини. В ярмаркові і базарні дні вся площа розцвітала, мов макове поле. З’їзжджалися на ярмарку купці з далеких міст.

Одного разу на ярмарок вперше приїхав великий знаменитий купець. Коли він наблизився до площі, зупинився вражений: сонце вигравало на червоних оксамитах, шовках, інших тканинах.
Ого, яке червоне! Вигукнув голосно знаменитий гість.

З того часу селище почали називати «Червоним».

Селище Червоне розташоване на річці Пустоха (mellékfolyója Guyva), által 15 km-re a kerület központja és 19 km-re a vasúti állomás Čornorudka. A 1923 року селище входило до складу Солотвинської волості Житомирського повіту Волинської губернії.

Побудована церква в ім’я святого і чудотворного Миколая в 1877 році на кошти прихожан і поміщика Федора Терещенка та казни. Кам’яна, п’ятиголова, а попередня Кресто-Воздвиженська церква розібрана в 1877 році і перенесена в 1880 році на кладовище. До цього приходу приписана церква в ім’я Воздвиження чинного і животворящого Христа Господнього, яка знаходиться на місцевому кладовищі, зведена в 1884 році на кошти прихожан і Терещенка.

В 40-х роках XIX століття в містечку поміщиком був граф Грохольський. Після російсько-турецької війни Терещенко купив маєтки графа Грохольського.

В повітовому містечку Червоне, маючи кошти і можливості, Федір Федорович Терещенко, власник маєтку, почав весною 1909 році будувати власну аеропланну майстерню. Потрібно відзначити, що на той час Ф.Ф. Терещенко був дуже багатий. A kapott 1/3 частину майна спадкоємців Федора Артемовича Терещенка. Йому належало майже 19 тисяч десятин землі, és 15 маєтків. За даними головної контори Ф.Ф. Терещенка його дійсний капітал становив 8.623.784 карбованців.

Аеропланна майстерня знаходилась у маєтку Червоне Житомирського повіту Волинської губернії. Недалеко від неї був і аеродром, який теж був побудований на власні кошти Федора Федоровича, і являв собою зарослу травою земельну ділянку площею 41 HA.

A 1910-1915 роках Терещенко вклав безпосередньо у майстерню майже 150 THS. крб і за 720 THS. крб побудував у маєтку будинок та інші будівлі, де жили службовці, конструктори і авіатори.

A 1913 році в майстерні працювало 25 ember — 18 робітників і 7 службовців. Зарплата робітників становила 5 ezer 942 USD 79 CPC, а службовців — 16 THS. 519 USD.

Перший літальний аппарат у Ф.Терещенка з’явився у травні 1909 році і був виписаний із Франції. Потім Федір Терещенко вирішив побудувати аероплан своєї власної системи. A 25 December 1909 року був готовий літак Терещенка по типу монопланів Л.Блеріо. Після цього Ф. Терещенко в 21 рік поїхав до Франції вчитись авіаторській справі у Л.Блеріо, és 2 Szeptember 1910 року він склав іспит на звання пілота-авіатора. Так у м.Києві з’явився перший дипломований пілот. A 1910 році Терещенко створив пристрій для з’єднання деревяних частин аероплану. Цей прилад був запатентований на ім’я Ф.Ф. Vlagyimirovics Tyerescsenko, так з’явилася нова модель «Терещенок-2».

У серпні 1913 року Терещенко демонстрував свій «Терещенко-3», а наступної весни побудував нову модельмоноплан з м’якими крилами і сорокасильним двигуном.

Az ötödik modellt csak mérni 330 кг і мала довжину фюзеляжу 7,1 м при розмаху крил 10 м і мала нести вантаж вагою 150 kg, піднімаючи на висоту до 2 тисяч метрів. A választott modell, що була ситема самозапуску, що дозволяла підніматись авіатору у повітря без сторонньої допомоги.

A 1913 року Терещенко починає будувати аероплани на замовлення військового міністерства. Було виконано замовлень на суму 792.633 USD.

Наприкінці серпня 1915 року устаткування майстерні було відправлено до Москви. A műhelyben gyártott nem csak repülőgépek, а й також кулеметні установки, bombometi és más hardverek.

A 1916 році Терещенко продав усе евакуйоване з Червоного майно акціонерному товариству «Дукс», képviselő Oroszország cég és. Farmana.

Őszén 1916 року з’явилася модель зовсім нової конструкції «Терещенко-7», виготовлена у майстерні Київського політехнічного інституту під технічним керівництвом В.П. Григор’єва. Ця машина надійшла на озброєння. Це був останній аероплан для двох осіб, який розвивав швидкість до 150 км на годину. Це була найбільш досконала модель аероплана і остання машина Ф.Ф. Vlagyimirovics Tyerescsenko.

У Терещенка по контракту працювала льотчиком випробовувачем Любов Олександрівна Галанчикова.

Після Жовтневої революції Терещенко виїхав за кордон. І як знати, Talán, itt, на Україні конструкторський талант Ф.Ф. Терещенка розвинувся б до висоти великих конструкторів СРСР, таких, як Туполєв, Яковлев, Мікоян, Корольов та інших.

Уродженцем села є В.П. Цимбалістзаслужений артист УРСР, F.. Shynkaruk — заслужений діяч культури, Б.Ф. Бородійартист драмтеатру. В Червоному живе поетеса Л.І. Дюсенбаєва.

A képen: Ф.Ф. Vlagyimirovics Tyerescsenko.

Yuri Andriychuk,Helytörténeti.. Gorodkivka, Andrušìvskogo-, Zhytomyr régió.


Internetes reklám UBU

Internetes reklám UBU
Honlap 8 a 10 a 74 értékelések. 37 felhasználói vélemények.