This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирская область
Online Translate

Интернет реклама УБС
Статистика сайта
Відвідувачі за останні 24 години


Культурна спадщина є однією із надзвичайно важливих складових історичної пам’яті будь-якої нації, тому не випадково, що 18 квітня відзначають День пам’яток історії та культури. Цей день – справжнє свято для усіх, хто присвятив своє життя охороні історико-культурної спадщини нашої Батьківщини, хто серцем і ділом причетний до святої справи збереження культурного.

Нам є чим пишатися. На території району знаходиться 177 об’єктів культурної спадщини: 133 — пам’яток історії, 7- пам’яток монументального мистецтва, 37 — пам’яток археології, з них 2 пам’ятки Національного значення — городище літописного міста Ярополч Х-ХІІІ ст. в с.Яроповичі та городище — урочище «Вали» ХІІ-ХІІІ в с. Стара Котельня.

Яскравий слід в історії нашого краю залишила видатна родина Терещенків. У 1869 р. Артемій Терещенко придбав невеликі цукроварні на Андрушівщині для своїх синів: Ніколі – старшому синові цукроварню у графа Бержинського в містечку Андрушівка, молодшому – Федору цукроварню у графа Грохальського в селищі Червоне. Великою популярністю користується збережений до наших днів маєток родини Терещенків в м.Андрушівка. Цей комплекс 2-ї пол. ХІХ ст. (тепер приміщення Андрушівської ЗОШ № 1) є пам’яткою архітектури Національного значення.

На замовлення відомого цукрозаводчика Федора Терещенка в кін. ХІХ ст. було вилито в Західній Європі та встановлено на території його маєтку в селищі Червоне унікальну монументальну пам’ятку – скульптурну композицію «Три Грації». Ця скульптура-фонтан є точною копією знаменитої скульптури «Три Грації» Жермена Пілона, оригінал якої зберігається у Луврі.

В 1913 р. на базі Червоненського цукрозаводу було збудовано перший в Україні літак «Терещенко-І» за ескізами Федора Терещенка. Випробувальні польоти здійснила перша вітчизняна льотчиця Любов Галанчикова.

Славляться своєю історією та комплексом стельових фресок церква в с. Іванків, неймовірною красою та архітектурною вишуканістю – костьол Святої Клари в с. Городківка та костьол Святого Антонія в с. Стара Котельня.

Ми гордимося єдиною приватною обсерваторією в Україні, яка знаходиться в с. Гальчин. Всі ці пам’ятки є привабливими туристичними об’єктами нашого краю.

В кожному населеному пункті Андрушівщини є братські могили, пам’ятники радянським воїнам-визволителям, воїнам-односельчанам, жертвами фашистських репресій та жертвам Голодомору 1932-1933 рр. Названі об’єкти культурної спадщини потребують проведення ремонтно-реставраційних робіт та впорядкування територій навколо них.

Протягом 2014 р. на території району відбулися заміни пам’яток історії, а саме: в с. Лебединці — братська могила радянських воїнів, партизанів та пам’ятний знак на честь загиблих воїнів-земляків в центрі села та в с. В.Мошківці — пам’ятник воїнам-односельчанам в центрі села.

За кошти мецената Є.Я. Гринишина в 2014 р. встановлено пам’ятник в м. Андрушівка Н.А. Терещенку та Т.Г. Шевченку. Скульптор — майстер народної творчості Сергій Когут.

Андрушівщина багата на різні визначні культурні пам’ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутись до минулого, цілком залежить від нас. Ми повинні пам’ятати: без історії, без минулого ніколи не буде майбутнього нашого народу. Обов’язок кожного з нас – берегти красу рідного краю.

Колосенко Ірина Миколаївна, методист з охорони культурної спадщини районного Будинку культури


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС
website 7 из 10 на основе 76 оценок. 24 пользовательских отзывов.

Warning: Parameter 1 to transposh_plugin::process_page() expected to be a reference, value given in /profiles/a/an/and/andysan/andrushevka.pp.ua/wp-includes/functions.php on line 4344