Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Proces spájania spoločenstiev demonštruje pozitívny dynamiku. Ukrajina už vytvoril 413 Spojené spoločenstiev, zatiaľ 123 očakávať od ústrednej volebnej komisie vymenovania prvých volieb, to je viac ako 50% z plánovaných. Napriek kritika a skepsa namietateľa dobrovoľným združením spoločenstiev, об’єднавчі процеси пройшли вже 2,5 THS. колишніх місцевих рад.
На сьогодні в Житомирській області 52% території представлені об’єднаними територіальними громадами, що вже створені в попередні роки, та громадами, де вже призначені вибори в 2017 rok. Вісім районних центрів (Баранівка, Брусилів, Хорошів, Лугини, Народичі, Олевськ, Попільня) s 23 вже стали центрами діючих об’єднаних громад, ще чотири: Ємільчине, Любар, Овруч, Ружин стануть центрами нових громад до кінця цього року, а разом з нимиПіщівська та Брониківська об’єднані громади Новоград-Волинського району, куди ввійдуть 13 сільських рад, Курненська та Мартинівська об’єднані громади Пулинського (колишнього Червоноармійського) району, куди ввійдуть 29 навколишніх сіл.
В чому ж різниця, які переваги матимуть об’єднані громади порівняно зі «старими» районами? Загалом нічого нового, об’єднані громади відтворюють систему управління, існуючу в таких містах, як Бердичів, Korosten, Житомир останні 26 rokov : компактне управління, прямі відносини з Міністерством фінансів і багато чого іншого.
Проаналізуймо, скільки людей управляють нині нашим районом та скільки їх було б у разі створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ).
У Брусилівській об’єднаній громаді, яку нещодавно відвідала делегація Андрушівщини, двадцять шість депутатів і один голова на 17 THS. населення, у місті Бердичів — 36 депутатів і голова на 76 THS. населення. А на території нашого району існує 25 центрів прийняття рішень: районна державна адміністрація, районна, міська та 22 сільські ради, rovnako ako 334 депутати місцевих рад на 28 тисяч населення. Їх повноваження в більшості випадків дублюються. Napríklad: райдержадміністрація виконує функції органу опіки (діти-сироти, повнолітні особи, які визнані обмежено дієздатними та недієздатними), в той же час зазначені функції виконують і органи місцевого самоврядування; функції державного реєстратора можуть виконувати як органи державної влади, так і місцевого самоврядування; аналогічна ситуація з повноваженнями в галузі мобілізаційної роботи, благоустрою, тощо. Така ситуація постійно призводить до «перетягування канатів» між органами влади і не сприяє швидкому та якісному вирішенню проблем.
Натомість, в об’єднаній громаді створюється єдиний орган місцевого самоврядуваннярада (кількість депутатів від 20 Ak chcete 35), яка створює виконавчий комітет, які замінять теперішні райдержадміністрацію і районну раду, сільських, міського голову та відповідні ради. В кожному селі буде староста та, Snáď, діловод, щоб всі довідки, субсидії й інше можна було отримати на місці або подати необхідні документи старості, а він уже займеться їх оформленням. T. j., в ОТГ людині не потрібно буде їхати «в район», щоб отримати будь-яку довідку чи послугу. При цьому управлінський апарат значно зменшується. Орієнтовний склад виконавчого комітету ради ОТГ складає від 20 Ak chcete 40 службовців + старости, що в декілька разів менше, ніж зараз.
okrem toho, зараз всі державні службовці призначаються на свої посади та несуть відповідальність за свою роботу виключно перед керівником державного органу, який також призначається органом державної влади вищого рівня. В ОТГ посадові особи виконавчого комітету ради несуть відповідальність перед депутатами ради, які обираються громадою. T. j., жителі ОТГ мають реальну можливість впливати на якість виконання обов’язків посадовими особами. Також рада ОТГ сама вирішує питання щодо роботи шкіл, дитячих садків, ФАПів та амбулаторій, клубів тощо.
Сьогодні в нашому районі процес об’єднання з незрозумілих причин зупинився, хоча жителі Червоненської громади в 2015 році були в числі перших, які зуміли об’єднатися не лише в Житомирській області, а й в Україні. І як результат, Червоненська ОТГ протягом 2016 — 2017 років отримала від держави більше 6,3 miliónov EUR. UAH. на розвиток (na 6 тисяч населення). А зараз в системі ПроЗорро вже завершений конкурс на реконструкцію Червоненської школи на 11 miliónov EUR. UAH. Чи має зараз такі кошти міська чи будь-яка сільська рада? Pre porovnanie: річний бюджет міста Андрушівка на 2017 рік складає трохи більше 12,6 miliónov EUR. USD., а с. Âropovičì — 1,2 miliónov EUR. UAH.
V 2016 році на підтримку об’єднаних громад держава виділила 7,3 мільярда гривень, v 2017 заплановано 9 мільярдів гривень. А ще додатково 300 miliónov EUR. UAH. — на оснащення шкіл з поглибленим вивченням природничих та математичних наук, 300 miliónov EUR. UAH. — на оснащення опорних шкіл в ОТГ і 200 miliónov EUR. UAH. — на придбання шкільних автобусів. Але цетільки для об’єднаних громад, для перспективи.
Реформа неминуча. І той, хто це розуміє, не вичікує, обов’язково виграє. Бо плин часу не зупинити.

Олег Борисов, перший заступник голови райдержадміністрації
Газета Новини Андрушівщини № 30 28 Júla 2017 roka


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 8 od 10 na základe 82 ocenok. 34 polzovatelskih отзывов.