This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Obec Lebedincì, od dňa svojho založenia, teraz stojí na treťom mieste. Prvé obyvateľstvo bolo na farme. Tam bola dolina, ktorý bol nazývaný «ARGO». Z farmy, pod včorajšanskim lesom, cesta do Pavoloch bola, a nazval ho Berdičìvskim od (v národe «Чумацьким Шляхом»). А біля цього шляху було озеро, яке називалось «безодня».

Струмок, біля якого розмістилося теперішнє населення починається на лебединських полях з болота, яке називалося «Святим озером». Біля цього озера одне з урочищ, на схід від села, називається «Церковним», або по народному «хрести».

На це поле перемістилися люди, які залишилися живими після знищення татарами першого поселення, яке називали «хуторище». В урочищі «церковище» знаходяться кам’яні хрести, закопані в землю, щоб не заважали обробітку землі. Однтм з яких, із слов’янським написом 1666 roka, залишився на поверхні землі до 1941 roka. За легендою, давнє село і церква теж були спалені татарами, а люди розігнані, побиті або забрані в полон. Це село називалося «Хрести».

Вверх від нього, до Бровок, є поле, що називається «могили». За легендою на цьому полі був великий бій і є старі могили.

Третє село, була ферма Городецького пана. На цій фермі було поселено 5 сімей кріпаків. Жили вони в п’яти хатах, біля великого ставка. За легендою ці сім’ї пан виграв в карти у свого знайомого із Лебедина, що на Сумщині. Ще одна легенда оповідає, що в ставках, біля панського будинку, були красиві чорні лебеді, яких розводили і доглядали кріпаки.

Село розташоване на берегах річки Нетечі. V 1741 p. в Лебединцях було 40 дворів, a v 1863 році було 974 obyvatelia. Землі мав панський маєток 2662 десятини. У XVIII столітті село належало до обширних володінь пана Любомирського, а на початку XIX столітті пану Олещинському.

Церква Свято-Богословська, дерев’яна. Вона згадується у візиті за 1741 p. a 1746 p. Побудована в 1736 rok. Стояла вона неподалік церкви, яка була побудована в 1787 rok, і стояла до середини XIX століття. Теж була дерев’яна. Згоріла 31 Júla 1856 roka. На цьому місці була закладена кам’яна церква. Вона була відкрита 7 Októbra 1861 roka.

Село Лебединці розташоване за 14 km, на південний схід, від районного центру та за 9 км від залізничної станції «Brovki».

V 1972 році в селі було нараховано 441 двір, де проживало 1350 muž. Перші писемні згадки про село відносяться до 1683 roka.

Під час Великої Вітчизняної війни комсомольцями села була створена підпільна організація, яка згодом стала диверсійною групою загону ім.Чапаєва. В одній з операцій загинули комсомольці: Ю.А. Shlapak, В.І. Гагич, І.С. Гагич та А.Т. Перець.

У лебединецькому лісі збереглася партизанська землянка того часу. Після війни, біля неї встановлено пам’ятний знак.

Уродженцями села є заслужений художник РРФСР В.С. Рогаль, заслужена артистка УРСР О.П. Павловські, кандидат сільськогосподарських наук Є.П. Шут, А.А. Зелінський, А.В. Кошмак.

Jurij Andriychuk,Miestna História.. Gorodkivka, Andrušìvskogo-, Región Zhytomyr.


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 7 od 10 na základe 82 ocenok. 24 polzovatelskih отзывов.