Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Názov obce pochádza z názvu Pavoločì. Vlastník pozemku, kde teraz je obec, poslal niekoľko rodín na cestu z kotla Pavoločì, týmto ľuďom strážia ceste od zlodeja a cestovať, ľudia mali šancu prelomiť v ceste. Зразу тут утворився хутір Паволоцький, який з роками розрісся в село, яке назвали Павелками (походження назви містечка Паволочі таке: як свідчать стародавні документи і перекази, що тоді, коли була повноводною р. Роставиця, пливли сюди великі човнилодії. Торгові люди везли з Києва і навіть з Візантії різний крам, а найбільше легку дорогоцінну тканинупаволоку, з якої місцеві умільці шили жіночий одяг. Hovoria, що і назва цього містечка ( а тепер села) походить від цього слова).

Село Павелки відоме з 1618 roka. V 1683 році с. Павелки згадувалось в акті ( в списках) «пустих сіл», які належали містечкам Паволочі і Котельні.

Розташоване село за 10 км на південний схід від районного центру і за 11 км від залізничної станції — Brovki.

Ak chcete 1923 року село входило до складу Андрушівської волості Житомирського повіту. Церква тут Пресвятої Богородиці, побудована в 1874 році на кошти прихожан, дерев’яна. V 1863 p. в селі було 103 двори і проживало в них 824 obyvatelia.

Землі належали Терещенку. В селі він побудував будинок, в якому жив економ (потім в цьому будинку була школа і дитсадок). V 2001 році в Павелках проживало 622 obyvatelia, z nich 261 чоловік і 361 slobodné.

Радянська влада в селі встановлена в січні 1918 roka, a v 1923 році селяни сіл Павелок, Гарапівки і Миньківець організували сільськогосподарське товариство.

Під час Великої Вітчизняної війни 322 жителі села брали участь у боротьбі з фашистськими загарбниками, z nich 122 zomrel.

Jurij Andriychuk,Miestna História.. Gorodkivka, Andrušìvskogo-, Región Zhytomyr.


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 7 od 10 na základe 69 ocenok. 27 polzovatelskih отзывов.