Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Velyki Moškìvcì je prvýkrát spomenutá v akte 1593 rok pod názvom Ozeranskogo dedina v súpise panstva, ktorý patril páni Êvstafìû, Jurij, Peter a Alexander Tiškevičam-Logajskim, a boli v Zhytomyr County Kyjev vojvodstvo. В акті також наводиться перелік селян і міщан цього селища, а також їх повинності. Зміна назви села пояснюється тим, що в цьому спустошеному селищі засноване нове посеення шляхтичем Мошковським, який назвав це поселення своїм іменем (по прізвищу) — Мошківці. Пізніше, в акті від 1736 roka, з липня, це поселення згадується вже під назвою Мошкове. У середині XVIII ст. селом володів Феліціан Бержинський, від якого воно перейшло до Ігнатія та Анни Бержинських-Вилежинських. У XIX ст. воно належало Житомирському підкоморію Івану Моргульцю, аз 1841 roka — його дочці Терезі Головінській; s 1846 -Тадеушу Рудницькому. V 1872 році село придбав Микола Терещенко.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці дерев’яна, побудована в 1744 році на кошти поміщика Бержинського, a v 1854 році відремонтована за кошти прихожан і поміщика Рудницького. Пізніше на її місці споруджено храм. Але при радянській владі у 1938 році він був зруйнований.
Народне училище відкрите в 1873 році великим землевласником, дійсним штатним радником Федором Артємем Терещенком.
V 1886 році відкрита церковно-парафіяльна школа.
Село В.Мошківці розташоване за 13 km od štvrte centra a 18 км від залізничної станції «Кодня».
V 1899 році в селі проживало 1503 жителі в 211 дворах, v 1941 — 1607 жителів у 388 дворах.
Уродженцями В.Мошківець є: педагог, заслужений діяч мистецтв України В.П.Горностай, доктор технічних наук Н.У.Койда, доктор медичних наук А.Н.Гайструк.

Юрій АНДРІЙЧУК


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 9 od 10 na základe 96 ocenok. 36 polzovatelskih отзывов.