Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Zbigniew Scìbor-Rila (Zbigniew Scibor-Rylski) (10 Marca 1917), Generál poľskej armády (Kapitán armády počas druhej svetovej vojny), účastník Varšavské povstanie 1944 roka. Spolu so sestrami Kalin (*1910), Eva (*1912), Danutoû (*1915) народився в родовому маєтку свого батька Оскара в Бровках (який володів також навколишніми селами — Âreški, Шпичинці, Volicâ). Незважаючи на революцію, стосунки з місцевим населенням були добрими, що дозволило родині рік проживати у власному маєтку, але вже 1918 року сім’я змушена була залишити Бровки і в 1920 році виїхала з України до Польщі. Оскар Сцібор-Рильський помер 1931 roka.

Шевченко Олесь Євгенович (22 Februára 1940), народився в м.Сквира Київської обл. Журналіст, учасник національно-визвольного руху, політичний діяч, кавалер ордена «За мужність» 1 ступеня. V 1957 p. закінчив десятирічку у школі, що розміщувалася в маєтку Сцібор-Рильських. Надалі навчався й мешкав у Києві. Одружений з Лідією Шевченко ( дів. — Сидоренко, c. Brovki, 16 Júla 1946), яка по материнській лінії (Шостаківські) є прямим нащадком діда президента УНР Михайла Грушевського Федора Грушевського.

З Бровками пов’язнані дитячі спогади Максима Рильського, який гостював у родичів по батьковій лінії, маєток яких знаходився в Бровках. Ці спогади знайшли відображення у перших віршах поета:

ДИТИНСТВО

М.Т.Рильський

На стільці я їду по Сахарі,
Пелікана з палички стріляю,
Поринаю в піну Ніагари,
Океан на трісці пропливаю.

Вчора був я лоцманом. Синіли
І ревіли темнокосі хвилі,
А сьгодні я господар вілли,
Де в саду блукають пави білі.

Взавтра маю їхати в Пампаси,
Де бізони бродять табунами,
І складаю їстівні припаси:
Сухарі, консерви, сир од лами.

А Ясько готує томагавки
І бурмоче, чистячи гвинтовки,
Що, hovoria, бізонне для забавки,
А Пампасине Криве й не Бровки.

1911-1918


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 7 od 10 na základe 70 ocenok. 34 polzovatelskih отзывов.