Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


МАЛА П’ЯТИГІРКА — село, Stredom dediny Rady. Розташована на правому березі річки Гуйви (prítoku rieky Teteriv), podľa 24 km od štvrte centra a 9 km od železničná stanica Čornorudka. Metrov- 289. Počet obyvateľov je 715 muž. За колгоспом «Здобуток Жовтня», центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 1170,7 га сільськогосподарських угідь, у т. h. 1070,1 га орної землі. В господарстві вирощують зернові культури, цукрові буряки, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. Тут є млин.
У селі працюють восьмирічна школа, в якій 12 педагогів навчають 163 študenti, клуб, бібліотека з фондом 8,8 THS. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, Shop.
Парторганізація налічує 16 комуністів, дві комсомольські — 40 членів ВЛКСМ.
За високі трудові успіхи 45 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР, у т. h. ланкову О.. K. Маслюк — орденом Леніна, шофера Т. A. Маслюка — орденом Жовтневої Революції, колгоспницю Б. C. Козлівську — орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з 1864 roka.
Радянську владу встановлено в січні 1918 roka. V 1925 році організовано ТСОЗ.
В роки Великої Вітчизняної війни билося з німецько-фашистськими загарбниками 127 dedinčania, z nich 63 — загинуло в боях, 112 — відзначено орденами й медалями.
На братській могилі воїнів-визволителів села в 1956 році споруджено пам’ятник.
Уродженцями села є Герой Соціалістичної Праці Л. Yu. Іщук та В. Pozrite si. Шевчук, який брав участь у боротьбі за встановлення Радянської влади в Середній Азії. За героїзм, виявлений у боях з басмачами, його нагороджено орденом Червоного Прапора.

На основі матеріалів енциклопедичного видання про історію міст та сіл України, томІсторія міст і сіл Української РСР. Región Zhytomyr. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1973.Назви населених пунктів в текстових матеріалах та адміністративний уст


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 7 od 10 na základe 87 ocenok. 27 polzovatelskih отзывов.