This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Pôvod názvu

Názov obce pochádza z názvu Pavoločì. Podľa starých dokumentov a prevody, potom, коли була повноводною ріка Роставиця, пливли сюди великі човни — лодії. Торгові люди везли з Києва і навіть з Візантії різний крам, а найбільше легку дорогоцінну тканину — паволоку, з якої місцеві умільці шили жіночий одяг. Вірогідно, що і назва цього містечка (а тепер села) походить від цього слова.

Історичні відомості

Село Павелки відоме з 1618 roka.

Vlastník pozemku, kde teraz je obec, poslal niekoľko rodín na cestu z kotla Pavoločì, týmto ľuďom strážia ceste od zlodeja a cestovať, ľudia mali šancu prelomiť v ceste. Потім тут утворився хутір Паволоцький, який з роками розрісся в село, яке назвали Павелками.

V 1683 році село згадувалось в акті (в списках) «пустих сіл», які належали містечкам Паволочі і Котельні. Дослівно цей запис виглядає так: «Miasto Grodek, wies Serdelow, wies Pawelki — te wszystkie puste.» — Містечко Гродек (Халаїмгородок-Городківка), село Жерделі, село Павелки — пусті. Samozrejme, що спустошено ці села були внаслідок війни під проводом Б.Хмельницького, набігів татар, так званий «чорний шлях» яких проходив дещо південніше від цих сіл — в сучасній Вінницькій області та війни між Польщею та Московією за територію України. А тому повторне заселення цих територій почалось вже на початку 1700-х років, коли уряд Речі Посполитої почав заохочувати переселення на спустошені і необроблювані землі.

На захід від села, під лісом, на території так званого пісовиська (miesto, де добувався пісок) в 1980-х роках було знайдено знаряддя праці кам’яного віку (повністю готовий кам’яний молоток з отвором і не до кінця оброблений кам’яний молоток, отвір в якому тільки почали робити). Принаймні, ще в 1980-х роках ці речі зберігались в кабінеті історії місцевої школи.

Ako v 1886 рік в колишньому власницькому селі Андрушівської волості Житомирського повіту Волинської губернії, мешкало 454 особи, налічувалось 67 дворових господарства, існували православна церква й постоялий будинок.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 1194 osôb (578 чоловічої статі та 616 — жіночої), з яких 1095 — православної віри.

Місцева дерев’яна церква Пресвятої Богородиці, побудована в 1874 році на кошти прихожан, зруйнована у 1936 rok(розібрана на фрагменти — деревина роздана на потреби селян). V 1863 році в селі було 103 двори і проживало в них 824 obyvatelia.

Землі належали Терещенку. В селі він побудував будинок, в якому жив економ (потім в цьому будинку була школа і дитсадок), будинок занедбаний з 1989 року та розібраний до 2008 roka. V 2001 році в Павелках проживало 622 obyvatelia, z nich 261 чоловік і 361 slobodné.

Радянська влада в селі встановлена в січні 1918 roka, a v 1923 році селяни сіл Павелок, Гарапівки і Миньківець організували сільськогосподарське товариство.

Під час Другої світової війни 322 жителі села брали участь у боротьбі з фашистськими загарбниками, z nich 122 zomrel. Більшість з них загинула в одному бою на Вінничині у 1943 rok, (так звана «чорна піхота», мобілізована з числа звільнених від окупації та не озброєна) поховані в братській могилі.


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 10 od 10 na základe 47 ocenok. 24 polzovatelskih отзывов.