Žitomirskaâ kraj
Online preklad

Internetové reklamné UBU
Štatistiky webu
Návštevníci za posledných 24 hodín


Pôvod názvu

Názov obce pochádza z názvu Pavoločì. Podľa starých dokumentov a prevody, potom, коли була повноводною ріка Роставиця, пливли сюди великі човни — лодії. Торгові люди везли з Києва і навіть з Візантії різний крам, а найбільше легку дорогоцінну тканину — паволоку, з якої місцеві умільці шили жіночий одяг. Вірогідно, що і назва цього містечка (а тепер села) походить від цього слова.

Історичні відомості

Село Павелки відоме з 1618 roka.

Vlastník pozemku, kde teraz je obec, poslal niekoľko rodín na cestu z kotla Pavoločì, týmto ľuďom strážia ceste od zlodeja a cestovať, ľudia mali šancu prelomiť v ceste. Потім тут утворився хутір Паволоцький, який з роками розрісся в село, яке назвали Павелками.

V 1683 році село згадувалось в акті (в списках) «пустих сіл», які належали містечкам Паволочі і Котельні. Дослівно цей запис виглядає так: «Miasto Grodek, wies Serdelow, wies Pawelki — te wszystkie puste.» — Містечко Гродек (Халаїмгородок-Городківка), село Жерделі, село Павелки — пусті. Samozrejme, що спустошено ці села були внаслідок війни під проводом Б.Хмельницького, набігів татар, так званий «чорний шлях» яких проходив дещо південніше від цих сіл — в сучасній Вінницькій області та війни між Польщею та Московією за територію України. А тому повторне заселення цих територій почалось вже на початку 1700-х років, коли уряд Речі Посполитої почав заохочувати переселення на спустошені і необроблювані землі.

На захід від села, під лісом, на території так званого пісовиська (miesto, де добувався пісок) в 1980-х роках було знайдено знаряддя праці кам’яного віку (повністю готовий кам’яний молоток з отвором і не до кінця оброблений кам’яний молоток, отвір в якому тільки почали робити). Принаймні, ще в 1980-х роках ці речі зберігались в кабінеті історії місцевої школи.

Ako v 1886 рік в колишньому власницькому селі Андрушівської волості Житомирського повіту Волинської губернії, мешкало 454 особи, налічувалось 67 дворових господарства, існували православна церква й постоялий будинок.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 1194 osôb (578 чоловічої статі та 616 — жіночої), з яких 1095 — православної віри.

Місцева дерев’яна церква Пресвятої Богородиці, побудована в 1874 році на кошти прихожан, зруйнована у 1936 rok(розібрана на фрагменти — деревина роздана на потреби селян). V 1863 році в селі було 103 двори і проживало в них 824 obyvatelia.

Землі належали Терещенку. В селі він побудував будинок, в якому жив економ (потім в цьому будинку була школа і дитсадок), будинок занедбаний з 1989 року та розібраний до 2008 roka. V 2001 році в Павелках проживало 622 obyvatelia, z nich 261 чоловік і 361 slobodné.

Радянська влада в селі встановлена в січні 1918 roka, a v 1923 році селяни сіл Павелок, Гарапівки і Миньківець організували сільськогосподарське товариство.

Під час Другої світової війни 322 жителі села брали участь у боротьбі з фашистськими загарбниками, z nich 122 zomrel. Більшість з них загинула в одному бою на Вінничині у 1943 rok, (так звана «чорна піхота», мобілізована з числа звільнених від окупації та не озброєна) поховані в братській могилі.


Internetové reklamné UBU

Internetové reklamné UBU
webové stránky 7 od 10 na základe 60 ocenok. 30 polzovatelskih отзывов.