Žitomirskaâ regije
Online prevajanje

Internet oglaševanje UBU
Statistika strani
Obiskovalcev v zadnjih 24 ur


Тарифи на підключення Інтернет Стара Котельня

100 грн/щомісяця
Швидкість 2 Мбіт/с
Підключення 150 UAH

Для підключення Інтернет в с.Стара Котельня, Rajon Andrushivka, Житомирська область звертайтесь за телефонами:

(095) 294 2020 (Vodafone/МТС)
(067) 550 2020 (Київстар)
(073) 550 2020 (Lifecell)

Star kotel (у минуломуКотельнич, Котельниця, Котельня) — село в Україні, в Андрушівському районі Житомирської області. Prebivalstva je 1309 oseb.

Історичні відомості

На території сучасного села люди жили ще в ІІ-VІ ст. n. e., kot je razvidno iz našli ostanke poravnave chernyakhiv kulture. V bližini vasi je ohranilo še veliko starih Grobišče, ki dokazujejo pet pokop mounds.

Котельня належить до числа найдавніших населених пунктів України. Під назвами Котельний, Котельниця, Котельня місто дев’ять разів згадується у літописах 1143-1169 let. У Київському літописі під 1143 r. описана велика буря, від якої постраждав град Котельнич: «У той же рік була така велика буря, якої ото не було ніколи. Навколо города Котельниці рознесла і доми, і майно, і комори, і хліб із стодол. А спроста сказати — наче рать узяла і не зосталося в коморах нічого. А деякі знаходили лати в болоті, занесені бурею». Котельниця згадується в літописі і в 1147 leto, як володіння київського князя Святослава Володимировича. 1159 року згадується Котельниця в зв’язку з грабунком половців, 1162 року Котельниця згадується як місце, де з’єднались до походу війська галицького князя Мстислава і київського Рюрика Ростиславовича.

Котельня також згадується у «Літописі Павла Граб’янки»: leta 1660 … Мова йде про бої польського війська в союзі з татарами проти козацьких військ під проводом Юрія Хмельницького і російських військ під командуванням Шереметьєва в районі Чуднова і Слободищ: «А ще за кілька тижнів і хліб вийшов (у війська Шереметьєва), оскільки він, виходячи з Котельні, наказав знищити усі кінські та людські запаси, собі на шкоду». Є згадка про Котельню і в «Літописі Самійла Величка». «1655 рік, Tatars začeli pustošiti Podillya. Tako, preprečevanje to zlo, Khmelnitskiy zdaj še vedno pošlje dober vojak, браславського полковника Богуна з десятьма тисячами свіжого доброго козацького війська проти татарських загонів, що пороз’їжджалися по Україні збирати ясир… Ці загони поверталися поодинці зі своїми здобичами й користями від Чуднова, Котельні, Кодні, Корнина та інших дальших тамтешніх місць … Вони несподівано потрапили в Богунові сіті».

Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Котелянської волості Житомирського повіту Волинської губернії мешкало 1332 oseba, налічувалось 188 дворових господарств, існували 2 православні церкви, костел, католицька каплиця, синагога, єврейський молитовний будинок, школа, 2 постоялих будинки, торговельна лазня, лавка, 2 водяних і вітряний млини, миловарний і шкіряний заводи. Z 20 верст — скипидарний завод.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 3183 oseb (1559 чоловічої статі та 1624 — жіночої), з яких 1567 — православної віри, 1343 — іудейської.


Internet oglaševanje UBU

Internet oglaševanje UBU
Spletna stran 7 iz 10 na podlagi tega 56 vrednotenja. 21 mnenja uporabnikov.