Žitomirskaâ regije
Online prevajanje

Internet oglaševanje UBU
Statistika strani
Obiskovalcev v zadnjih 24 ur


Червоне Андрушівський район Житомирська областьRdeče vasi je jugozahodno od Andrušìvki. Število prebivalcev — 2800 oseb. Izvor imena je povezan z legendo o bitki z Tatars: після бою поле битви освітив місяць і воно стало червоним. Dokumentiran prva pisna omemba vasi sega v 1737 роком.

Палац Грохольських-Терещенків

Кажемо цукор – маємо на увазі Терещенків, кажемо Терещенки – маємо на увазі цукор. Наприкінці 19 століття промислові кола Росії та навіть Європи цілком могли взяти собі цю фразу на озброєння. Житомирщина знаходилася на західній межі поширення сімейного бізнесу Терещенків. Серед західних форпостів цукрозаводчиків було і селище Червоне. V 1877 році цукрові магнати посприяли будівництву тут Миколаївської церкви.

Маєток із садибою-палацем Терещенки у другій половині 19 століття викупили у родини Грохольських. Ефектна будівля садиби стилізована під неоготичний англійський замок. Інколи її порівнюють і з Воронцовським палацом в Алупці. Хоча у плані занедбаності кримському побратимові нема чого й тягатись із Житомирським. Здалеку може скластись враження, ніби господарі втомилися боротися із привидами і віддали врешті решт замок у їх розпорядження.

Але при наближенні з’являється вказівник на монастир, на одній з веж видніється хрест, а на деяких вікнах помітні сліди євроремонту. Зараз садиба перебуває під опікуванням жіночого православного монастиря. Звичайно ж, всі входи та виходи були задраєні. Чоловікам входити на територію зась.

Поряд із палацом розташований цукровий завод, який будувався у Червоному при Терещенках. Працює він і зараз. На початку 20 століття з ініціативи Федора Терещенка поряд із садибою з’явилися ще й авіамайстерня та аеродром. Федір Терещенко був не тільки палким прихильником авіації, а й сам конструював аероплани. Його машини навіть приймали участь у Першій світовій війні. Над однією з моделей Федір Терещенко працював разом із видатним авіаконструктором, винахідником першого гелікоптеру – Ігорем Сікорським.
Червоне Андрушівський район Житомирська областьЧервоне Андрушівський район Житомирська областьЧервоне Андрушівський район Житомирська областьЧервоне Андрушівський район Житомирська областьЧервоне Андрушівський район Житомирська областьЧервоне Андрушівський район Житомирська область
Текст Романа Маленкова та Олега Години. Фото Романа Маленкова


Internet oglaševanje UBU

Internet oglaševanje UBU
Spletna stran 7 iz 10 na podlagi tega 81 vrednotenja. 35 mnenja uporabnikov.